Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości W stoczni Samsung Heavy zwodowano najnowszy gazowiec LNG dla GasLogu

opublikowano: 11.06.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W południowokoreańskiej stoczni Samsung Heavy Industries zwodowano gazowiec LNG dla greckiego armatora GasLog. Uroczystość odbyła się 31 maja.

Jednostka o nazwie Gaslog Windsor trafi do służby w kwietniu 2020 roku. Statek ma 280 metrów długości i pojemność 180 tys. m3. Po przekazaniu gazowiec zostanie wyczarterowany na 7 lat brytyjskiej firmie Centrica Energy. Spółka ma możliwość przedłużenia umowy o 4 lata.

Obecnie w SHI trwa budowa ośmiu jednostek dla GasLogu. Niedawno zwodowano tam gazowiec Gaslog Warsaw, a pozostałe 8 statków zakończy budowę w 2020 i 2021 roku.

GasLog zakończył 2018 rok z rekordowym wynikiem finansowym, dzięki dobrym przychodom z kontraktów spotowych.

Profit firmy wzrósł do 126,4 mln dolarów, z 84,2 mln dolarów zanotowanych rok wcześniej. Przychody z kolei wzrosły do 618,3 mln dolarów, z 525,2 mln dolarów r/r.

Rekordowy okazał się także czwarty kwartał, w którym GasLog osiągnął zysk 30,4 mln dolarów i przychód 188,6 mln dolarów.

- GasLog zanotował rekordowy wynik w czwartym kwartale, dzięki bardzo wysokim zyskom z naszych kontraktów spotowych. Te dodatkowe zyski, w połączeniu ze wzrostem naszej floty w ciągu roku, dobrymi wynikami operacyjnymi i ścisłą kontrolą kosztów, przyniosły rekordowe wyniki roczne - skomentował Paul Wogan, dyrektor generalny GasLogu.


powrót do listy
Pełna wersja strony