Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Projekt inteligentnego holownika wszedł w następną fazę

opublikowano: 07.11.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Grupa technologiczna Wartsila i operator holowników PSA Marine osiągnęły przełom w swoim projekcie IntelliTug, który zakłada stworzenie autonomicznego holownika portowego.

Po udanej instalacji unikatowego systemu dynamicznego pozycjonowania na holowniku PSA Polaris, teraz przyszła pora na testy w rzeczywistych warunkach w Porcie Singapur.

Ta faza realizacji projektu, która została zatwierdzona przez Lloyd's Register, podnosi poprzeczkę w zakresie standardów bezpieczeństwa w zakresie automatyzacji i autonomii statków. Projekt Wärtsilä i PSA Marine IntelliTug jest również wspierany przez Zarząd Portu Singapur (MPA).

Nowy system DP, znany również jako system manewrowania joystickiem (JMS), umożliwia łatwiejsze i bardziej intuicyjne sterowanie ruchem holownika. Za naciśnięciem przycisku kierujący holownikiem może „wirtualne kotwiczyć” w celu utrzymania pozycji i / lub utrzymania kursu holownika.

System DP stanowi również podstawową warstwę technologiczną dla projektu IntelliTug, umożliwiając przekazywanie instrukcji nawigacji cyfrowej do systemów napędowych statku.

Wärtsilä i PSA Marine opracowują i testują możliwości inteligentnych statków i realnych ścieżek w celu osiągnięcia bezpiecznych i zrównoważonych autonomicznych operacji. Rozwiązanie może zwiększyć możliwości holowania poprzez samodzielne wykonywanie szeregu rutynowych misji.

- Projekt IntelliTug polega na odkryciu inteligentniejszych, bezpieczniejszych i wydajniejszych sposobów obsługi holowników portowych. Obejmuje technologię skoncentrowaną na człowieku, myślenie projektowe oraz współpracę człowiek-maszyna. Jesteśmy na drodze do przekształcenia dzisiejszych pomysłów w rzeczywistość jutra - powiedział Bernard Wong, szef działu zarządzania flotą w PSA Marine.


powrót do listy
Pełna wersja strony