Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Maszyny i ludzie – opowieść o podróży Wärtsilä do światowej czołówki

opublikowano: 11.01.2019
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

"W przyszłości maszyny wykonają proste prace, które ludzie wykonują teraz sami. Pracownicy muszą być coraz bardziej kreatywni: muszą szukać nowych rozwiązań i podważać to co oczywiste. Kierownictwo musi pozwolić im na niepowodzenie, ponieważ jest to jedyny sposób na naukę i tworzenie czegoś nowego. " W ten sposób słynny futurysta Alvin Toffler przepowiedział przyszłość, gdy odwiedził stocznie Wärtsilä w 1983 roku.

Czy prognozy Tofflera się spełniły? Co wydarzyło się w Wärtsilä po tym, jak Wilhelm Vikkelä-Ville (Quick Willy) "Wahlforss, prawdziwy kapitan przemysłu i wieloletni szef Wärtsilä odszedł ? Co tak naprawdę stało się, gdy Wärtsilä Marine ogłosiła bankructwo w 1989 roku, według tych, którzy byli w tym czasie w centrum wydarzeń ? W jaki sposób firma stała się globalną korporacją Wärtsilä, która przoduje w branży współtworząc zrównoważone społeczności dzięki inteligentnej technologii ?

Książka "Maszyny i ludzie", celebrująca 185-ą rocznicę powstania Wärtsilä, jest zbiorem historii z ostatnich 50 lat. Zawiera wywiady z 59 osobami, które odgrywały różne role w firmie, od przemysłowców, przez szoferów i inżynierów, po sprzedawców. Książka przedstawia ostatnie dekady w sposób, w jaki doświadczali ich ludzie, którzy brali udział w tworzeniu nowej Wärtsilä.

„Maszyny i ludzie” to nie jest tradycyjna wersja historii firmy. Ta publikacja to podróż poprzez 5 dekad, wypełniona osobistymi anegdotami i historiami.

‘Of machines and people’ do kupienia: Alma Talent’s online shop.


powrót do listy
Pełna wersja strony