Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Kongsberg i MAN ES będą pracować nad wspólną infrastrukturą danych dla sektora żeglugi

opublikowano: 09.10.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Norweska grupa technologiczna Kongsberg i niemieckie MAN Energy Solutions podpisały list intencyjny w sprawie współpracy nad stworzeniem wspólnej infrastruktury danych dla sektora żeglugi.

Współpraca ma na celu rozwiązanie wielu kluczowych wyzwań stojących na drodze do szerszego zastosowania rozwiązań cyfrowych. Pierwszym z nich będzie obniżenie kosztu pozyskiwania wysokiej jakości danych ze statków. Obecnie armatorzy i operatorzy statków są zmuszeni godzić się na nieatrakcyjny zwrot z inwestycji (ROI) z ich cyfrowych inwestycji.

Według Kongsberg i MAN Energy Solutions może to pomóc przyspieszyć transformację morską, gdzie nowe technologie i rozwiązania cyfrowe umożliwiają przejście do inteligentniejszych, wydajniejszych, bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych operacji.

Zgodnie z protokołem ustaleń podpisanym we wrześniu tego roku, MAN Energy Solutions zamierza zbadać możliwość wykorzystania infrastruktury danych Kongsberg Digital, Vessel Insight, do gromadzenia i przesyłania danych za pomocą platformy cyfrowej MAN CEON. Udana próba pozwoliłaby MAN Energy Solutions na korzystanie z zaawansowanych usług, takich jak PrimeServ Assist, pakietu zdalnego monitorowania i optymalizacji.

- Złożoność przechwytywania i przesyłania danych podnosi koszt tych działań i uniemożliwia ich efektywny rozwój - wyjaśnił Hege Skryseth, prezes Kongsberg Digital i EVP w Kongsberg.

- Współpraca między dostawcami w cyfrowym łańcuchu wartości jest zatem korzystna dla obu stron. Dostawcy mogą skoncentrować się na rozwoju cyfrowym w ramach swoich kluczowych kompetencji, a klienci uzyskują szybszy dostęp do lepszych i bardziej opłacalnych rozwiązań – dodał.


powrót do listy
Pełna wersja strony