Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Hyundai Heavy zdobyło zamówienie na budowę dwóch tankowców VLCC wyposażonych w skrubery

opublikowano: 21.05.2020
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Południowokoreański gigant przemysłu stoczniowego Hyundai Heavy Industries (HHI) otrzymał zamówienie na budowę dwóch bardzo dużych tankowców (VLCC) o masie 300 000 ton.

Kontrakt o wartości około 200 miliardów euro został podpisany z nieujawnionym europejskim armatorem.

Nowo zamówione statki będą miały długość 330 metrów i szerokość 60 metrów. Jak poinformowała stocznia, zostaną one zbudowane w zakładzie HHI Ulsan i dostarczone ich właścicielom w pierwszej połowie 2022 r.

Tankowce będą wyposażone w płuczki, zgodne z przepisami dotyczącymi emisji Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

To drugie zamówienie na tankowce do przewozu ropy naftowej, które HHI wygrało w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W dniu 7 maja koncern pozyskał zamówienie o wartości 150 miliardów for na dwa tankowce o nośności 158 000 ton. Statki zostaną zbudowane również dla firmy w Europie i dostarczone do połowy lutego 2022 r.

- Pomimo kryzysu COVID-19 udało nam się wygrywać dwa zamówienia od europejskich firm żeglugowych - powiedział przedstawiciel HHI.

HHI należy do Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co, wraz z Hyundai Samho Heavy Industries i Hyundai Mipo Dockyard. W pierwszym kwartale tego roku Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co odnotowała zysk netto w wysokości 1 644,9 miliarda wonów, o 853,2 procent więcej niż rok wcześniej.


powrót do listy
Pełna wersja strony