Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Fincantieri zwodowała nowy statek dla Princess Cruises

opublikowano: 08.08.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Włoska stocznia Fincantieri zwodowała Enchanted Princess, piąty wycieczkowiec klasy Royal wybudowany dla linii Princess Cruises, należącej do Carnival Corporation.

Ceremonia odbyła się 6 sierpnia we włoskim zakładzie w Monfalcone. Po okresie wyposażenia jednostka w 2020 roku trafi w ręce armatora.

Budowa Enchanted Princess podążała za już sprawdzonym projektem, podług którego powstały wcześniej wycieczkowce Royal Princess, Regal Princess, Majestic Princess i Sky Princess.

Podobnie jak jego siostrzane statki, wycieczkowiec ma stanowić „nowy technologiczny punkt odniesienia w Europie i na świecie” pod względem układu, osiągów i jakości technologii morskiej.

Współpraca między stocznią Monfalcone i Princess Cruises będzie kontynuowana. Zakład zbuduje bowiem jeszcze dwa statki wycieczkowe nowej generacji. Fincantieri powiedział, że będą to największe wycieczkowce, jakie tej pory powstały we Włoszech. Jednostki mają mieć tonaż brutto 175 000 ton i zostać dostarczone w 2023 i 2025 roku. Statki pomieszczą około 4300 gości i będą zasilane głównie skroplonym gazem ziemnym (LNG).


powrót do listy
Pełna wersja strony