Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Damen zainstalował skrubery na zmodernizowanym wycieczkowcu Queen Elizabeth

opublikowano: 10.01.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Wycieczkowiec Queen Elizabeth armatora Cunard został wyposażony w bliźniacze układy oczyszczania spalin w czasie 12-dniowego remontu i modernizacji w stoczni Damen Shiprepair Brest.

Program renowacji obejmował przegląd głównych systemów statku. Po przybyciu statek został umieszczony w doku nr 3 Damen Shiprepair Brest, a odpowiedni producenci zaczęli od konserwacji stabilizatorów, ABB Azipods oraz sterów strumieniowych.

W międzyczasie nad linią wody trwały prace nad zainstalowaniem podwójnego systemu płuczek, które wraz z całym układem rur i kanałów obejmowały demontaż dwóch kabin w celu pomieszczenia dodatkowego wyposażenia.

Wewnątrz statku renowacja obejmowała szereg kabin i korytarzy, a także spa. Damen wykonał także rutynowe czynności konserwacyjne na łodziach i tratwach ratunkowych i łodziach, a także oczyścił i odmalowywał kadłub i górne krawędzie statku. Łącznie nad renowacją pracowało około 250 osób.

O długości 294 metrów i szerokości 32,3 metrów, Queen Elizabeth jest statkiem wycieczkowym klasy Vista dostarczonym w 2010 roku. Oprócz królowej Elżbiety, Cunard Line ma jeszcze dwie statki w swojej flocie, Queen Victoria i Queen Mary 2.


powrót do listy
Pełna wersja strony