Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Seminarium: Nowelizacja ustawy o OZE - ostatnie wolne miejsca

opublikowano: 15.04.2019
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Główną zmianą, wprowadzoną przez resort na tym etapie procedowania dokumentu, jest wykreślenie z niego zapisów dotyczących innego sposobu obliczania opłaty zastępczej. Wpływa ona w sposób pośredni na cenę zielonych certyfikatów, stanowiących – obok cen energii – jedno z głównych źródeł przychodów instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), które powstawały do połowy 2016 r.

Zgodnie z NC RfG od 27 kwietnia zmieniają się wymogi dotyczące przyłączania nowych farm wiatrowych do sieci, czyli wszystkich nowych farm wiatrowych, które wezmą udział w aukcjach.

Już 16 kwietnia odbędzie się druga edycja seminarium na temat nowelizacji ustawy o OZE i innych ustaw, podczas którego wyjaśnimy Ci, na czym mają polegać modyfikacje w funkcjonowaniu systemu świadectw pochodzenia i planowane przez ustawodawcę zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii dotyczące przedłużenia obowiązywania umów przyłączeniowych dla istniejących projektów OZE. Podpowiemy też, jaką strategię obrać podczas tegorocznej aukcji.

Na Twoje pytania i wątpliwości odpowiedzą czołowi eksperci rynku z K&L Gates i Deloitte.

Zarejestruj się TUTAJ


powrót do listy
Pełna wersja strony