Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Załogi statków z miejsc zagrożonych koronawirusem z zakazem zejścia na ląd w Indiach

opublikowano: 14.02.2020
autor: mb ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Władze Indii zakazały opuszczania statków przybywających z krajów i regionów dotkniętych koronawirusem Convid-19. Zakaz wszedł w dniu dzisiejszym i dotyczy załóg statków z Chin, Hongkongu, Tajlandii, Makau i Singapuru. Jednostki te wciąż mogą cumować w indyjskich portach.

„Schodzenie na ląd jest zakazane, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Zakaz dotyczy wszystkich portów w kraju” - powiedział agencji informacyjnej IANS S. Senthilnathan, oficer ds. zdrowia portu w Madrasie.

Zakaz dotyczy przede wszystkim marynarzy z jednostek płynących z chińskich portów, niezależnie od składu narodowościowego załóg. W przypadku, gdy statek nie płynie z Chin, ale posiada wśród załogi jednego lub więcej chińskich marynarzy, również cała załoga nie może zejść na ląd.

Statki przybywające z Chin, specjalnych chińskich regionów Hongkong i Makau, a także z Tajlandii i Singapuru mogą cumować w indyjskich portach, lecz nie mogą zostawiać tam śmieci i odpadów.

Zazwyczaj w portach Madrasu i Kamaradżar przypływa w miesiącu około 20 statków, co daje łącznie 400 marynarzy. Po zacumowaniu statków w indyjskich portach lekarze będą monitorować stan zdrowia ich załóg.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony