Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Trzy osoby porwane z tankowca u wybrzeży Nigerii

opublikowano: 22.05.2020
autor: sons/offshore-energy ,  źródło:  offshore-energy.biz

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Trzej członkowie załogi zostali porwani z tankowca u ujścia rzeki Opobo. Sprawcom udało się wejść na pokład statku i porwać kapitana, głównego inżyniera i kucharza - prawdopodobnie wszyscy to obywatele Nigerii. Zdarzenie miało miejsce około 27 mil morskich na wschód od Bonny w Nigerii, w dniu 20 maja 2020 r.

W momencie ataku Preyor 1 pod banderą Nigerii przewoził olej napędowy (AGO) z Lagos State do Calabar, żeglując bardzo blisko brzegu - powiedział Praesidium International.

Załoga powiadomiła lokalne władze, które wysłały na miejsce NNS Jubilee - statek marynarki wojennej Nigerii, w celu zapewnienia wsparcia.

Po incydencie tankowiec z pomocą lokalnego pilota popłynął do Uta-Ewa w Ikot Abassi z, aby uniknąć utknięcia na płytkich wodach tego obszaru.

Według lokalnych źródeł, już zażądano okupu w wysokości 10 milionów ₦ (około 25 000 $) za uprowadzonych marynarzy.

Atak został rzekomo przeprowadzony przez członków lokalnych grup zwykle działających na wewnętrznych drogach wodnych tego obszaru. W styczniu, na rzece Opobo, łódź kanadyjskich sił zbrojnych Joint Tast Force również stała się celem uzbrojonych mężczyzn. Ponadto, na początku czerwca 2019 r., trzech obywateli Libanu zostało porwanych w tym samym obszarze ujścia rzeki Opobo.

Preyor 1 jest zarządzany przez Marine Energy & Investment, państwową firmę Rivers, poinformował Praesidium International.


offshore-energy.biz
powrót do listy
Pełna wersja strony