Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Stena Line przeznaczy miliony na modernizację floty na Morzu Irlandzkim

opublikowano: 11.01.2019
autor: ew ,  źródło:  promyskat.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Stena Line zapowiedziała modernizację kilku ze swoich promów. Remonty obejmą w sumie pięć jednostek, które obsługują połączenia na Morzu Irlandzkim.

Wartość całego projektu zamyka się w kwocie 5 milionów funtów (23 miliony złotych), a prace realizowane będą w stoczni Harland and Wolff w Belfaście. Harmonogram został rozpisany na 10 tygodni, w trakcie których do zakładów będą trafiać sukcesywnie kolejne statki. Wszystko zostało zaplanowane w taki sposób, by remonty nie wpłynęły na działalność operacyjną.

„Regularne remonty są ważnym elementem naszej strategii zarządzania statkami, bo pomagają nam zachować wysoką niezawodność oraz utrzymać naszą flotę na czele branży” - powiedział Paul Grant ze Stena Line, który przypomniał, że jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych obecnie przez Stena Line na Morzu Irlandzkim. Poza modernizacją starszych statków firma rozbudowuje w tym regionie flotę o nowe jednostki - armator wprowadzi w 2020 r. aż trzy nowoczesne promy do obsługi tutejszych połączeń.

Stena Line jest największym przewoźnikiem na Morzu Irlandzkim. Firma ma w swojej ofercie szeroką gamę połączeń, które obejmują takie trasy, jak: Belfast-Cairnryan, Belfast-Liverpool, Belfast-Heysham, Dublin-Holyhead oraz Rosslare-Fishguard. Przewoźnik nie tylko oferuje największą liczbę tras, ale korzysta też z największej floty. Każdego tygodnia na trasach odbywa się tu 238 rejsów. Rezerwacji na wszystkie połączenia oferowane przez Stena Line na Morzu Irlandzkim oraz w innych częściach Europy można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat


promyskat.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony