Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Nigeria wprowadziła ograniczenia w swoich portach w ramach walki z pandemią koronawirusa

opublikowano: 29.03.2020
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Prezydent Muhammadu Buhari powiedział, że Nigeria pozwoli zacumować w swoich portach tylko tym statkom towarowym, które przebywały na morzu przez ponad dwa tygodnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Eksperci ds. zdrowia obawiają się powszechnego wybuchu epidemii w najbardziej zaludnionym kraju w Afryce, liczącym 200 milionów ludzi, co może przeciążyć jego słaby system opieki zdrowotnej.

Nigeria zamknęła granice lądowe i międzynarodowe lotniska w ostatnim tygodniu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Buhari powiedział na Twitterze, że wydał dyrektywę, że „tylko statki towarowe, które były na morzu dłużej niż 14 dni, mogą zawinąć do naszych portów. Ich załoga musi jednak poddać się testom i zostać uznaną za wolną od chorób przez władze sanitarne portu”.

Wcześniej Centrum Kontroli Chorób w Nigerii (NCDC) poinformowało, że zidentyfikowano 14 nowych przypadków koronawirusa, co łącznie daje 65 przypadków. Sześć nowych przypadków wykryto na jednym statku.

Prezydent powiedział, że nowe ograniczenia nie będą miały zastosowania do statków przewożących produkty naftowe i gazowe, ponieważ kontakt z innymi ludźmi był tam minimalny.

Ograniczenia mogą powodować problemy z łańcuchem dostaw. Producenci podali w tym tygodniu, że czas oczekiwania na wejście do portów podniósł się do 90 dni. Ponieważ lotniska są zamknięte dla lotów międzynarodowych i ograniczają dostęp załogi, dostawy ładunków lotniczych mogą stać się coraz bardziej zawodne.


powrót do listy
Pełna wersja strony