Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Kolejna strefa przemysłowa w Gdańsku - rewelacyjna lokalizacja

opublikowano: 11.01.2019
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Trwający od lat rozwój przemysłu a przede wszystkim napływ do Polski licznych dużych inwestycji produkcyjnych sprawił, że stajemy się niejako fabryką naszego kontynentu i musimy sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą. Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA) dba o inwestorów na każdym etapie działania oraz wspiera polskich i międzynarodowych partnerów by mogli bezpiecznie i z sukcesem inwestować  na terenie miasta Gdańska, gdzie sukcesywnie pojawiają się nowe tereny przygotowane pod funkcję produkcyjną i logistyczną w atrakcyjnych lokalizacjach.

W zeszłym roku zakończyły się sukcesem starania InvestGDA o uruchomienie kolejnej strefy przemysłowej w Gdańsku (Płonia) w sąsiedztwie  rafinerii LOTOS. Jak powiedział nam prezes zarządu InvestGDA, Alan Aleksandrowicz: „Głównym powodem atrakcyjności tego miejsca jest jego przygotowanie typowo pod funkcje przemysłowe, lokalizacja oddaleniu od zabudowy miejskiej, oraz pełne pokrycie  miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dopuszczającymi różnego rodzaju działalność produkcyjną i logistyczną.

Koncepcja rozbudowy układu drogowego wraz z odwodnieniem  tych terenów i doprowadzeniem sieci mediów do granicy działek inwestycyjnych (prąd, woda, kanalizacja sanitarna) została opracowana przez InvestGDA już w 2013 roku. Tereny Płoni leżą blisko drogi krajowej numer 7 i mają łącznie powierzchnię około 60 ha. Jak dodaje Aleksandrowicz: „To miejsce już funkcjonuje w świadomości mieszkańców jako przemysłowe. To bardzo ważne, bo stworzenie dziś zupełnie nowej strefy przemysłowej jest niesłychanie trudnym zadaniem z punktu widzenia uzyskania akceptacji społecznej. Dzięki planom zagospodarowania przestrzennego i przeznaczeniu pod takie funkcje w studiach uwarunkowania, tereny te są w pewien sposób bezcenne”.

Co ważne, filozofia InvestGDA zakłada jak najszybsze i obarczone jak najmniejszym ryzykiem rozpoczęcie działalności przedsiębiorców. Tereny inwestycyjne są kompleksowo uzbrajane włącznie z obsługą komunikacyjną.

Nietrudno zatem wytłumaczyć duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców pozyskaniem terenów na Płoniach. Mają one znaczną wartość biznesową a po dostosowaniu do potrzeb inwestorów i remoncie ul. Benzynowej – staną się jednymi z najbardziej atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych w Trójmieście.


powrót do listy
Pełna wersja strony