Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Gazowiec LNG wzbudził panikę w amerykańskim Porcie Aransas (wideo)

opublikowano: 13.08.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Pasażerowie promu przeżyli w poniedziałek chwilę grozy w Porcie Aransas. Winowajcom jest gazowiec LNG, który podpłynął trochę za blisko do osób próbujących dostać się na prom.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak grupka pasażerów w pośpiechu oddala się od promu, pod kierunkiem jego załogi. Do incydentu doszło w poniedziałek.

295-metrowy gazowiec Kinisis przybył do Aransas z Korei Południowej. Jednostka pływa pod liberyjską flagą.

Na nagraniu nie widać, jak blisko tankowiec zbliżył się do promu. Texas 3News był w stanie uzyskać oświadczenie Cheniere, który wskazał, że nigdy nie było realnego niebezpieczeństwa kolizji. Oświadczenie można przeczytać poniżej:

„Bardzo poważnie traktujemy obawy społeczności i bezpieczną nawigację wszystkich statków. Byliśmy świadomi tego, co się wydarzyło i rozumiemy obawy. Od pilotów kontrolujących statek dowiedzieliśmy się, że statek wykonał większy niż zwykle obrót ze względu na obecność innego statku w kanale. Statek był jednak zawsze pod kontrolą. Oto dodatkowe fakty: trzy holowniki pomagały w bezpiecznej nawigacji i manewrowaniu, ​​sygnał dźwiękowy sygnalizowany był jako środek ostrożności, a piloci i zainteresowane strony były w ciągłej komunikacji."


:

powrót do listy
Pełna wersja strony