Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości DP World przejęło większościowy udział w ukraińskim terminalu kontenerowym

opublikowano: 14.02.2020
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Operator portowy, DP World, przejął większościowy pakietu 51% udziałów w terminalu kontenerowym TIS w Porcie Yuzhny na Ukrainie.

Stając się częścią globalnej sieci portów DP World, terminal kontenerowy TIS ma umocnić swoją pozycję na Ukrainie - kraju, w którym rynek kontenerowy wzrósł o ponad 20% w 2019 roku.

Przejęcie to stanowi uzupełnienie dotychczasowej działalności firmy DP World P&O Maritime Services poprzez spółkę joint venture z TIS Group, zapewniając usługi holownicze, pilotażowe i inne usługi morskie w kilku ukraińskich portach.

Mówi się, że krok ten jest zgodny ze strategią DP World polegającą na opracowywaniu zintegrowanych rozwiązań logistycznych opartych na danych do przemieszczania ładunku z miejsca produkcji do miejsca docelowego, wdrażania technologii w celu usunięcia nieefektywności w łańcuchu dostaw oraz koncentracji na szybko rozwijających się rynkach i kluczowych szlakach handlowych.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność na Ukrainie dzięki temu przedsięwzięciu i jesteśmy podekscytowani znacznym potencjałem wzrostu terminalu - powiedział Sultan Ahmed Bin Sulayem, prezes i dyrektor generalny grupy DP World.

- Wierzymy, że strategiczne partnerstwo z Grupą TIS umożliwi dalszy rozwój terminalu, umacniając pozycję TIS Container Terminal jako wiodącej bramy transportowej na Ukrainę – dodał.


powrót do listy
Pełna wersja strony