Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Długo wyczekiwane elektryczne auta dopłynęły do Europy. Robią wrażenie (foto)

opublikowano: 11.02.2019
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Długo wyczekiwane elektryczne samochody Tesla Model 3 są już w Europie. 5 lutego przypłynęły do Zeebrugge na pokładzie samochodowca Glovis Captain. Jak podaje TESLARATI, entuzjaści nowego modelu Tesli śledzili rejs statku od momentu jego wypłynięcia z San Francisco aż do zawinięcia do belgijskiego portu.

Nie wiadomo dokładnie, ile samochodów przypłynęło do Europy za pierwszym razem. TESLARATI podaje, powołując się na lokalne media, że do belgijskiego portu na pokładach statków ma ich przypływać ok. 3 000 tygodniowo. Podróż z USA potrwa ok. 15 dni.

Pierwszy rozładunek w Europie nie obył się bez pewnych trudności – fani nowego modelu Tesli musieli czekać na niego trzy dni. „Przepraszamy, za pierwszym razem napotkaliśmy na nieoczekiwane trudności w Zeebrugge” – napisał na Twitterze Elon Musk, dyrektor generalny Tesla, zapewniając, że samochody wyjadą z pokładu statku 8 lutego, co też się stało. Dodał, że z Zeebrugge auta pojadą do Tilburga, Amsterdamu i Oslo.

Na entuzjastów Tesli czekało jednak jeszcze jedno rozczarowanie. Okazało się, że w samochodach przeznaczonych na Europę został wyłączony autopilot. Funkcja ta kosztowała dodatkowe 5 tys. euro. Musk zapewnił jednak, że do połowy tego miesiąca autopilot zostanie odblokowany, a wyłączenie go wynikało z konieczności zdobycia odpowiednich licencji obowiązujących w Unii Europejskiej.

Tesla Model 3 do 100 km/h rozpędza się zaledwie w 6 sekund. Cena tego elektrycznego 5-osobowego samochodu to 44 000 dolarów, czyli ok. 170 tys. zł.

W 2018 r. Tesla Model 3 był najlepiej sprzedającym się samochodem w Stanach Zjednoczonych. W ciągu roku sprzedano 140 tys. takich aut.
 


powrót do listy
Pełna wersja strony