Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości CMA CGM wzmocniło swoją pozycję w sektorze logistycznym

opublikowano: 11.02.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie przez francuskie CMA CGM firmy szwajcarskiej firmy logistycznej CEVA Logistics. Oznacza to, francuski armator w pełni przejmie kontrolę nad przedsiębiorstwem.

Komisja stwierdziła, że planowane przejęcie nie budzi żadnych obaw związanych z konkurencją, zważywszy na jej ograniczony wpływ na strukturę spedycji oraz rynki żeglugi morskiej.

W kwietniu 2018 r. CMA CGM zdecydowało się rozszerzyć swoją obecność w sektorze logistyki, inwestując w CEVA. Francuski gigant zakupił 24,99% kapitału firmy.

Obie firmy zgodziły się następnie zbadać potencjalne możliwości współpracy na rzecz rozwoju wspólnej oferty handlowej. Ruch ten jest zgodny ze strategią CMA CGM, która ma na celu zwiększenie oferty produktów przy jednoczesnym zintegrowaniu usług poza transportem morskim.

W październiku zeszłego roku obie firmy poszerzyły swoje strategiczne partnerstwo i podpisały nową umowę o współpracy. Ponadto, kapitał zakładowy CMA CGM wzrósł do 33 procent.

Wreszcie, w listopadzie obie firmy ogłosiły nowy krok w strategicznym partnerstwie, które obejmowało ogłoszenie wstępne oferty publicznej przez CMA CGM, przyspieszenie transformacji CEVA i wykorzystanie platformy CMA CGM do transportu morskiego w celu wygenerowania efektywności kosztowej.


powrót do listy
Pełna wersja strony