Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Ukraina zakupi tureckie drony Bayraktar

opublikowano: 14.01.2019
autor: pc ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Ukraina zakupi nowoczesne tureckie drony bojowe Bayraktar TB2. Umowę w tej sprawie podpisał państwowy koncern zbrojeniowy Ukrspeceksport i turecka spółka Baykar Makina - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Według Portalu Militarnego ukraińskiego ministerstwa obrony Ukraina otrzyma sześć takich maszyn oraz 200 pocisków.

„Tak, jak ustaliliśmy z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, podpisana została umowa o zakupie dla ukraińskiej armii bojowych dronów tureckich Bayraktar TB2. Te nowoczesne maszyny (…) mogą być dozbrojone w nowoczesne rakiety precyzyjne, mogące niszczyć sprzęt wojskowy, obiekty inżynieryjne i fortyfikacyjne oraz cele morskie” - napisał Poroszenko na Facebooku.

„Kontynuujemy wymianę uzbrojenia ukraińskiej armii na nowoczesny sprzęt zgodny ze standardami NATO” - podkreślił prezydent.

Ukraiński Portal Militarny przypomina, że negocjacje na temat zakupu tureckich dronów trwały blisko dwa lata.

Bayraktar TB2 to maszyna o długości 6,5 metra i 12-metrowej rozpiętości skrzydeł. Może oddalać się od bazy na odległość 150 km i pokonać maksymalnie 4 tys. km. Dron porusza się z prędkością do 222 km na godzinę, a praktyczny pułap, na którym może operować, wynosi 6750 metrów - pisze portal.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony