Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Rosyjscy marines będą służyć na każdym rosyjskim okręcie wojskowym

opublikowano: 05.02.2019
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Jednostki piechoty morskiej będą towarzyszyły wszystkim okrętom rosyjskim w 2019 roku. Siła drużyn antyterrorystycznych będzie zależeć od klasy okrętów. Fregata będzie miała dwudziestu marines uzbrojonych w automatyczne karabiny, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie i granatniki. Marines będą trwale chronili okręty wojenne przed terrorystami i grupami dywersyjnymi, nadzorowali i kontrolowali podejrzane statki. Mogą również chronić okręty w portach - pisze dziennik Izwiestia.

Dowództwo marynarki wojennej powiedziało gazetom, że zespoły przeciwdywersyjne będą działały na okrętach żeglujących po niebieskich i zielonych wodach. Szkolenie odbędzie się w centrum morskim w Petersburgu, które trenuje marines dla wszystkich flot: Północnej, Bałtyckiej, Morza Czarnego i Pacyfiku. Przygotowany zostanie specjalny program dla zespołów antyterrorystycznych. Marines będą trenować obronę okrętów wojennych i statków pokładowych w operacjach antypirackich. Szczególna uwaga zostanie poświęcona umiejętnościom strzelania z broni strzeleckiej i granatnika na cele naziemne.

Marines są przygotowani do walki w ograniczonej przestrzeni wewnątrz okrętów wojennych - kabin, przedziałów, korytarzy i okapów włazów. Takie indywidualne lub grupowe akcje wymagają konkretnych umiejętności. Marines przeciwterrorystyczni szkolą w abordażu statku zajętego przez piratów i działają w parach, aby zneutralizować bandytów. Zadaniem jest szybkie uwolnienie zakładników bez strat.

Bojownicy antyterrorystyczni szkolą również umiejętności techniczne i prawne. Studiują projekt, specyfikę techniczną i uzbrojenie rosyjskich okrętów wszystkich typów i klas. Konieczne jest poznanie przepisów, które roztropnie użyłyby siły w nagłych wypadkach na wodach międzynarodowych i zagranicznych oraz aby uniknąć przestępstw.

Marines będą stale towarzyszyć okrętom wojennym ze względu na trudną sytuację międzynarodową, powiedział ekspert Dmitrij Boltenkov.

Marines często towarzyszyli sowieckim okrętom wojennym od końca lat 60. do 1991 r. Wzmocnili oni załogi, które działały w pobliżu obszarów konfliktów na Bliskim Wschodzie, w południowo-wschodniej Azji i Afryce. W latach 2000-2010 marines walczyły z somalijskimi piratami morskimi.


powrót do listy
Pełna wersja strony