Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Pierwsze Polsko-Szwedzkie Forum Technologii Morskich

opublikowano: 14.01.2019
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Pierwsze Polsko-Szwedzkie Forum Technologii Morskich odbedzie się 16-17 stycznia w Gdyni. Celem dwudniowego spotkania jest stworzenie platformy służącej wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy polskimi i szwedzkimi ośrodkami akademickimi i naukowymi, centrami badawczo-rozwojowymi, podmiotami oraz instytucjami zaangażowanymi w projekty badawcze w obszarze technologii morskich.

Udział w Forum potwierdzili przedstawiciele m.in.: Ministerstwa Obrony Narodowej, Inspektoratu Marynarki Wojennej, Dowództwa Operacyjnego SZ RP, Marynarki Wojennej Królestwa Szwecji, Szwedzkiego Uniwersytetu Obronnego (SEDU), Uniwersytetu w Lund, Saab Kockums, Politechniki Gdańskiej, Centrum Morskich Technologii Militarnych, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, szwedzkiej Agencji Badań i Rozwoju FOI, oraz wielu innych instytucji i podmiotów zaangażowanych w projekty badawczo-rozwojowe i komercjalizację.

Forum, które odbędzie się w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej będzie prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym i konsekutywnym dostępnym w razie potrzeby.Poczatek o godzininie 9:00.

Program:

08:00-09:00 Rejestracja

09:00-09:20 Oficjalne otwarcie Forum

09:02-10:40 Część 1 – Trendy w rozwoju technologii morskich, prognozowanie technologii

11:00-12:40 Część 2 – Innowacje w sektorze obronnym: współpraca na styku nauka-przemysł-siły zbrojne

13:40-15:20 Część 3 – Komercjalizacja wyników projektów badawczo-rozwojowych


powrót do listy
Pełna wersja strony