Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Od czwartku mola w Sopocie, Gdańsku i Gdyni zamknięte w związku z koronawirusem

opublikowano: 25.03.2020
autor: gm24

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Z związku z decyzjami rządu zmierzającymi do maksymalnego utrudnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju wszystkie trójmiejskie mola będą zamknięte od 26 marca.

Największe polskie molo zamknięte

Od 26 marca sopockie molo będzie zamknięte. O zakazie wstępu informować będą tabliczki w języku polskim i angielskim. Plaże i lasy na razie pozostają dostępne.

– Monitorujemy sytuację na bieżąco – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Na tę chwilę nie widzimy przesłanek zamknięcia całej przestrzeni publicznej, ale cały czas apelujemy o pozostawanie w domach.

W Sopocie zamknięte są wszystkie place zabaw, skate parki i siłownie na świeżym powietrzu. Te, które nie mają ogrodzeń, zostały wygrodzone taśmą. Straż Miejska przez cały czas informuje i zachęca spacerowicz do powrotu do domu.

Molo w Brzeźnie zamknięte do 13 kwietnia

Jak tłumaczą władze miasta, decyzja związana jest z epidemią koronawirusa oraz obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.

"Apelujemy także o niekorzystanie do odwołania z placów zabaw, skateparków, boisk osiedlowych oraz siłowni plenerowych zarządzanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia rekomendujemy unikanie dużych skupisk ludzkich i pozostanie w domu" - informuje Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu (GOS).

Molo w Orłowie zamknięte do odwołania

"Codziennie przyglądamy się rozwojowi wydarzeń oraz zachowaniom gdynian, którzy w tych trudnych dniach wykazują się dużą odpowiedzialnością i rozwagą. W związku z najnowszymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd, Pan Prezydent Wojciech Szczurek postanowił czasowo zamknąć orłowskie molo, by nie zachęcać do niepotrzebnego wychodzenia z domu. Wierzę, że już niedługo ponownie będziemy spotykać się tam podczas spacerów" - wyjaśnia wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk w komunikacie opublikowanym na portalu miejskim www.gdynia.pl.

W mieście zamknięte są również place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu. Działania mają zminimalizować ryzyko tworzenia się zgromadzeń i zachęcić mieszkańców do pozostania w domu.


powrót do listy
Pełna wersja strony