Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Apel do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego

opublikowano: 25.03.2020
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W nawiązaniu do obecnie panującej sytuacji na terenie naszego kraju związanej z koronawirusem SARS-CoV-2, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa apeluje do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego. W ciągu ostatniego tygodnia, ratownicy interweniowali 6 razy pomagając niesfornym osobom, które nie stosowały się do zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Premiera RP i Ministra Zdrowia o pozostaniu w domach.

Jak czytamy w komunikacie: "Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy korzystają z dobrodziejstw polskiej części Morza Bałtyckiego. Nasi ratownicy niejednokrotnie pomagają tym, którzy lekceważą siłę natury i zasady panujące na wodach morskich. Kiedy kutry, statki i inne jednostki zawracają do portów w obawie przed sztormem, my jesteśmy ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani.

Prosimy kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego, aby w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemicznego ograniczyć swoją aktywność nad wodą do „zera” i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Występując do Państwa z tym przekazem mamy na względzie dobro nas wszystkich.

Nie chcemy aby przypadkiem SARS-CoV-2 wykluczył któregoś z naszych ratowników morskich. Jeden zarażony automatycznie gwarantuje konieczność kwarantanny wszystkim pozostałym przebywającym na Morskiej Stacji Ratowniczej. A kto będzie tą ostatnią nadzieją i pomocą jak nie Służba SAR?

ZANIM ZŁAMIESZ ZASADY TO ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, BO MOŻE KTOŚ PRZEZ TWOJĄ NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE OTRZYMA POMOCY"


powrót do listy
Pełna wersja strony