Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Akcja poszukiwania zaginionego kutra zawieszona

opublikowano: 15.05.2019
autor: ew ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Służby ratownicze zdecydowały w środę, że akcja poszukiwania zaginionego w okolicach Mrzeżyna (Zachodniopomorskie) kutra pozostaje zawieszona.

"Poszukiwania kutra trwały we wtorek do godziny 22, kiedy je zawieszono" – powiedział PAP rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck. Jak dodał, "w środę zdecydowano, że akcja jest dalej zawieszona".

"Jeżeli jednak jednostki przepływające w rejonie zaginięcia kutra poinformują służby, że odnalazły w tamtym rejonie np. fragmenty jednostki albo ofiary, wtedy akcja zostanie wznowiona" – zastrzegł Goeck.

We wtorek po południu ciało jednej z osób zostało odnalezione pod tratwą, należącą do kutra ok. 3 mile morskie na północny zachód od Mrzeżyna. Na pokładzie kutry były cztery osoby.

Akcję poszukiwawczą prowadziły jednostki SAR, a także samolot Marynarki Wojennej i straż graniczna. Zaginięcie kutra Świ-82 zgłosił we wtorek w południe armator. Jednostka około godz. 2 meldowała, że za godzinę znajdzie się w Mrzeżynie, jednak nie dopłynęła do niego


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony