Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Załoga Macieja Garniewskiego zwycięzcą 1. Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ

opublikowano: 15.04.2019
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Załoga w składzie Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok, reprezentująca Podlaską Ligę Żeglarską, wygrała 1. edycję Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ, które w dniach 13-14 kwietnia odbyły się w Rynie.

Za nami pierwsza edycja regat dla zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek lokalnych. Areną zmagań najlepszych reprezentantów lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski było Jezioro Ryńskie, a bazą zawodów był ośrodek „Bocianie Gniazdo” w Rynie. Dzięki doskonałej, wietrznej pogodzie, której towarzyszyło słońce, w ciągu dwóch dni rywalizacji udało się przeprowadzić aż dwanaście wyścigów, po sześć każdego dnia. Trzynaście trzyosobowych załóg ścigało się na jachtach Antila 24, które zapewnił główny organizator - Polski Związek Żeglarski.

Po zaciętej walce do ostatniego wyścigu, zwyciężyła załoga w składzie Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok, reprezentująca Podlaską Ligę Żeglarską, która wygrała dwa z dwunastu biegów i aż czterokrotnie mijała linię mety jako druga. Ta ekipa po sobotnich wyścigach była wiceliderem, ale w niedzielę żeglowała na tyle dobrze, że udało się jej wysunąć na pierwszą pozycję i nie oddać się jej aż do końca.

Drugie miejsce w całych regatach zajęła załoga Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, gdzie sternikiem był Mariusz Kaźmierczak, a załogantami byli Piotr Rochowiak i Janek Bursztyński. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga w składzie Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst i Grzegorz Waszkiewicz, która wystąpiła jako reprezentacja klubów ŻUKS Stężyca, Stowarzyszenie Port Mechelinki, KS Damroka Chmielno, UKŻ Lamelka Kartuzy oraz UKS Wodniacy Garczyn. O zaciętości rywalizacji w pierwszej trójce świadczy to, że między tymi załogami było ostatecznie tylko po dwa punkty różnicy.

Impreza była jednym z wydarzeń, które odbywają się w ramach jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Regaty miały na celu między innymi pokazanie w jednej, wspólnej imprezie wysiłku i pasji wielu żeglarzy, którzy na przestrzeni całego roku ścigają się w wielu imprezach i na jachtach różnych klas na terenie całego kraju. Ponadto partnerem regat był program "Pływam bez promili".

Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ:

1. Maciej Garniewski, Paweł Kulesza, Bartłomiej Ksok – Podlaska Liga Żeglarska,

2. Mariusz Kaźmierczak, Piotr Rochowiak, Jan Bursztyński – Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski,

3. Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Grzegorz Waszkiewicz – Kluby: ŻUKS Stężyca, Stowarzyszenie Port Mechelinki, KS Damroka Chmielno, UKŻ Lamelka Kartuzy, UKS Wodniacy Garczyn,

4. Piotr Bokota, Konrad Bokota, Jakub Jurczak – Biuro Turystyki i Sportu GREGOR TOUR Grzegorz Jurczak,

5. Marcin Dobrosielski, Paweł Roszkowski, Maciej Dymeski – Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”,

6. Dariusz Jasnowski, Dariusz Schmidt, Rafał Burda – Chojnicki Klub Żeglarski,

7. Zygmunt Mitka, Marcin Renczuk, Wojciech Sibielak – Klub Żeglarski Zagłębie w Sosnowcu,

8. Mieszko Cieśla, Kacper Chojnowski, Tomasz Łuszczyński – Stowarzyszenie „Puchar Soliny”,

9. Marian Preiss, Robert Drewnowski, Tomasz Drewnowski – Stowarzyszenie „Miedwie”,

10. Ryszard Gryc, Bartosz Illamann, Liliana Skrycka – Stowarzyszenie „"Z Wiatrem i pod Wiatr”,

11. Radosław Zawada, Piotr Kłysz, Gniewomir Cieśla – Stowarzyszenie „Puchar Soliny”,

12. Sylwester Cichecki, Ewa Cichecka, Andrzej Kąpiński – Płocki Okręgowy Związek Żeglarski,

13. Piotr Dziedzic, Damian Dziedzic, Sławomir Kraiss – Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski,

14. Bartłomiej Wrzecionek, Piotr Wrzecionek, Andrzej Łychowski – Klub Morski „Horn” Kielce.


powrót do listy
Pełna wersja strony