Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Poznaliśmy termin pierwszych Morskich Mistrzostw Świata World Sailing

opublikowano: 14.03.2019
autor: ew/pya.org.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Międzynarodowa Federacja Żeglarska World Sailing podała termin nowych zawodów - Morskich Mistrzostw Świata World Sailing. Wiadomo, że regaty odbędą się w październiku 2020 roku na Malcie.

W listopadzie 2017 roku ogłoszono powstanie nowej żeglarskiej imprezy - Morskich Mistrzostw Świata World Sailing. Jednak dopiero teraz poznaliśmy termin i miejsce jej przeprowadzenia. Będzie to Malta, a zawodnicy przystąpią do rywalizacji w październiku 2020 roku. Pierwszą edycję tej imprezy zorganizuje World Sailing oraz Royal Malta Yacht Club i będzie ona przeprowadzona równolegle do słynnych regat Rolex Middle Sea Race.

Część informacji na temat mistrzostw federacja World Sailing podała w kwietniu 2018 roku, podając, że w regatach wystartuje dwadzieścia dwuosobowych załóg, gdzie każda będzie składała się z kobiety i mężczyzny. Zawody mają składać się z trzech wyścigów - krótkiego przybrzeżnego (30 mil), długiego przybrzeżnego (90 mil) oraz morskiego (ma trwać trzy dni i dwie noce).

Pierwotnie Morskie Mistrzostwa Świata World Sailing miały zostać przeprowadzone w 2019 roku, ale we wtorek 12 marca 2019 roku podjęto decyzję o przełożeniu ich na październik 2020 roku. Federacja podjęła taki krok, aby umożliwić narodowym federacjom odpowiednie przygotowanie się do imprezy i opracowanie odpowiedniego systemu kwalifikacji.

Prezydent World Sailing Kim Andersen powiedział, że te mistrzostwa są pierwszym krokiem dla żeglarzy morskich, chcących rywalizować na igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku i oczekuje, że będzie to wymagający test dla załóg na akwenie regatowym światowej sławy.

Szczegółowe informacje na temat systemu kwalifikacji, formatu wyścigu oraz jachtów, na których ścigać się będą zawodnicy, zostaną podane w późniejszym terminie.


powrót do listy
Pełna wersja strony