Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Polacy rozpoczęli walkę w mistrzostwach Europy klasy Finn

opublikowano: 15.05.2019
autor: ew/pya.org.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Piotr Kula zajmuje dwudzieste piąte, a Krzysztof Stromski pięćdziesiąte pierwsze miejsce po pierwszym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach.

Pierwsze wyścigi mistrzostw Starego Kontynentu w klasie Finn miały odbyć się w poniedziałek, ale uniemożliwił to zbyt słaby wiatr. W związku z tym rywalizacja rozpoczęła się dopiero we wtorek i udało się przeprowadzić aż trzy wyścigi, nadrabiając jeden z dwóch straconych dzień wcześniej. W stolicy Grecji ściga się 84 zawodników z 33 krajów. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) dwukrotnie minął linię mety szesnasty i raz czterdziesty siódmy, co daje mu na razie dwudziestą piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei Krzysztof Stromski (YC Rewa) przypływał trzydziesty czwarty, pięćdziesiąty dziewiąty oraz pięćdziesiąty czwarty i jest pięćdziesiąty pierwszy. Na prowadzeniu znajduje się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Giles Scott z Wielkiej Brytanii (miejsca 1., 3. i 1.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę 15 maja, a regaty potrwają do soboty 18 maja.

Maciej Frąckiewicz


powrót do listy
Pełna wersja strony