Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Kalendarz najważniejszych imprez żeglarskich w 2019 roku

opublikowano: 09.01.2019
autor: ew/pya.org.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Polski Związek Żeglarski opublikował kalendarz najważniejszych polskich i międzynarodowych imprez żeglarskich, które odbędą się w tym roku.


Jednym z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w najbliższym sezonie w Polsce będą Mistrzostwa Świata Juniorów World Sailing, które odbędą się w dniach 13-20 lipca w Gdyni.

W dalszej kolejności, tradycyjnie najważniejszymi regatami będą dwie części mistrzostw Polski klas olimpijskich, które na razie nie mają gospodarzy, Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, który tak jak przez ostatnie dwa lata odbędzie się w Krynicy Morskiej, żeglarski festiwal, czyli kolejna edycja Volvo Gdynia Sailing Days, a także Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W tym roku, ze względu na napięty terminarz imprez międzynarodowych, Puchar PZŻ odbędzie się w jednym terminie dla wszystkich klas.

Biorąc pod uwagę regaty międzynarodowe seniorów to oczy wszystkich zwrócone będą na mistrzostwa świata oraz Europy poszczególnych klas olimpijskich, podczas których nasi żeglarze będą rywalizowali o punkty do klasyfikacji dotyczącej imiennej kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Kampania olimpijska ruszy pełną parą.

Ponadto przedstawiciele niektórych klas będą walczyli także o kwalifikacje olimpijskie dla kraju. W zeszłym roku Polacy zdobyli prawo startu na najbliższych igrzyskach w klasie RS:X kobiet i mężczyzn oraz w klasie Laser Radial.

Zapraszamy do zapoznania się z całym kalendarzem, klikając w podświetlony LINK.


powrót do listy
Pełna wersja strony