Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Dar Młodzieży wyrusza w rejs dookoła świata. Zobacz, kiedy przyjechać do Gdyni

opublikowano: 19.05.2018
autor: ew/pc ,  źródło:  gdynia.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Dar Młodzieży 20 maja wyrusza w podróż dookoła świata. Będzie to wyjątkowa wyprawa, gdyż organizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednostkę pożegnamy w samo południe. Wydarzeniu towarzyszy wiele atrakcji pod hasłem „Żagle Wolności”. Wstęp wolny.

Na pokładzie Daru Młodzieży podróżować będą studenci Akademii Morskiej w Gdyni oraz laureaci konkursu Rejs Niepodległości – młodzi ambasadorowie Polski. Żaglowiec podczas rejsu zawinie do największych portów świata, w których odbędą się wydarzenia promujące nasz kraj. Szczególnym portem na trasie będzie Panama, gdzie załoga weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Dla uczczenia tego szczególnego wydarzenia Gdynia przygotowała moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Trzydniowe uroczystości pożegnania „Daru Młodzieży” odbywające się pod hasłem „Żagle Wolności” jest doskonałą okazją do bliższego spotkania z najpiękniejszą polską fregatą oraz z tematyką marynistyczną. W programie nie zabraknie również widowiskowego mappingu, spektakularnego pokazu fajerwerków, czy możliwości bezpłatnego zwiedzania planetarium i symulatorów na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej.

 – W rejs dookoła świata wypływa nie tylko 400 laureatów konkursu Rejs Niepodległości z całego kraju, ale również 530 studentów Akademii Morskiej, uczniów szkół średnich morskich ze Świnoujścia i Szczecina. W sumie w tej wyprawie weźmie udział około 1 000 młodych ludzi – mówi Agnieszka Czarnecka pełnomocnik rektora ds. mediów Akademii Morskiej w Gdyni.

Sobota zapowiada się koncertowo. Tego dnia przed publicznością wystąpią znani polscy wokaliści. O godz. 19.00 na scenie vis a vis Akwarium Gdyńskiego pojawi się Grzegorz Hyży. Zaraz po nim usłyszymy Natalię Szroeder oraz gwiazdę wieczoru - Justynę Steczkowską. Koncerty poprowadzą Tomasz Kammel i Aleksandra Kostka.
 
Tego dnia w programie zaplanowano również widowiskowy historyczny mapping 4D na budynku MIRu, ilustrujący drogę Polski do uzyskania niepodległości. Na koniec zaś czeka spektakularny pokaz fajerwerków.

„Żagle Wolności” zakończą się w niedzielę oficjalną uroczystością pożegnania „Daru Młodzieży" wypływającego w roczny rejs dookoła świata.

Program:


19 maja sobota
10.00-23.00-Dzień koncertowy

godz. 12.00-17.00 – darmowe wejścia do Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego i symulatorów na Wydziale Nawigacyjnym oraz inne liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych,
godz. 18.00-19.00 – zespół Navi,
godz. 19.00-20.00 – koncert Grzegorza Hyżego,
godz. 21.00-22.00 – koncert Natalii Szroeder,
godz. 21.45-22.30 – koncert Justyny Steczkowskiej,
godz. 22.30 – widowiskowy mapping 4D,
godz. 22.45 – pokaz fajerwerków,
do godz. 1.00 – Noc Muzeów w Gdyni.

 20 maja niedziela
10.00-16.00-oficjalna ceremonia wypłynięcia Daru Młodzieży w roczny rejs dookoła świata

godz. 9.00 – parada „Niepodległości” wyruszająca sprzed kościoła Stella Maris,
godz. 10.00-11.00 – msza św. na Darze Młodzieży,
godz. 11.00-12.00 – część oficjalna,
godz. 12.00 – wyjście Daru Młodzieży w roczny rejs dookoła świata,
godz. 12.00-16.00 – atrakcje dla całych rodzin.

Miejsce: Nabrzeże Pomorskie w Gdyni, Dar Młodzieży, budynek Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni oraz budynek Oceanarium.

Więcej informacji na temat „Żagli Wolności” oraz „Rejsu Niepodległości” znajduje się na stronie internetowej www.am.gdynia.pl.


gdynia.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony