Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Dar Pomorza elementem damskiej garderoby?

opublikowano: 08.11.2019
autor: ew ,  źródło:  gdansk.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Gdynianki będa mogły zadać szyku tej jesieni, ubierając Rajtuzy Trójmiejskie. To produkt Łódzkiej Fabryki Rajstop Gabrielle, która postanowiła umieścić na nogach kobiet najbardziej rozpoznawalne symbole Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Rajstopy mają formę zakolanówki. Ich dolna część jest grubsza, natomiast górna - cieńsza i zdobią ją Neptun, Żuraw, Dar Pomorza i sopockie molo.

Rajstopy produkuje firma z regionu łódzkiego, który jest prawdziwym zagłębiem pończoszniczym. To nie pierwszy produkt z linii Rajtuz Lokalnych. Pierwszy lokalny model – Rajtuzy z Miasta Łodzi – ozdobił nogi łodzianek bramą przy byłych zakładach Izraela Poznańskiego, pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz fabrykami przemysłowej dzielnicy Księży Młyn już w 2015 roku. W 2016 roku Gabriella zaprezentowała produkt dedykowany Warszawie – Rajtuzy Stołeczne, na których zestawiono ze sobą popularne elementy miejskiego krajobrazu – Pałac Kultury i Nauki, pomnik Syrenki oraz Wisłę. W 2017 roku na rynek śląski firma wypuściła Rajtuzy Ślónskie, a w  listopadzie 2018 roku - Rajtuzy Krakowskie. Teraz przyszedł czas na Trójmiasto.

– Po Łodzi, Warszawie, Śląsku i Krakowie wybór miejsca, któremu zadedykowaliśmy kolejne Rajtuzy Lokalne był oczywisty! Wiele naszych klientek pytało o rajstopy inspirowane Trójmiastem, poza tym my sami czuliśmy, że właśnie tu, gdzie z jednej strony silnie działa patriotyzm lokalny, a z drugiej, przyjeżdżają turyści z całego świata, nasza propozycja się spodoba – mówi Sebastian Krajda, marketing manager Gabrielli.

O tym, że liczy się każdy szczegół świadczy opakowanie rajstop, na którym możemy przeczytać: "Bywasz pod Rybkami, pod LOT-em, a na sopockie molo chadzasz tylko jesienią, zimą i wczesną wiosną? A może wpadłaś tu na chwilę i jak meduza w morzach Bałtyku rozpływasz się w zachwytach nad Trójmiastem? Niech na Twoich nogach spotkają się Żuraw, Neptun, Dar Pomorza i najsłynniejszy polski pomost! Niech mewy wzbiją się w powietrze, a morskie fale biją o brzeg! Nieważne, skąd jesteś, w wielkim stylu płyń w świat z Rajtuzami Trójmiejskimi na nogach!"


gdansk.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony