Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Baltic Sail rozpoczęty. Klucze do Miasta w rękach żeglarzy

opublikowano: 06.07.2019
autor: ew ,  źródło:  gdansk.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Symbolicznym przekazaniem kluczy do Gdańska żeglarzom rozpoczęła się tegoroczna edycja Baltic Sail. Przez najbliższe cztery dni miasto zmieni się w żeglarską stolicę Bałtyku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. rejsy morskie żaglowcami, Festiwal Szanty pod Żurawiem i rekonstrukcję bitwy morskiej w Twierdzy Wisłoujście.

Klucz w imieniu władz Miasta przekazał na przedprożach Dworu Artusa ludziom morza zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawaski. Po uroczystości otwarcia żeglarze w uroczystej paradzie ruszyli z Długiego Targu w kierunku Ołowianki. Tam już trwał i trwać będzie do niedzieli Festiwal Szanty pod Żaglami.

Na zlot przypływa do Gdańska 20 żaglowców i 100 mniejszych jednostek, Główną atrakcją Baltic Sail, który zorganizowano już po raz 23, są rejsy żaglowcami. Każdy, kto się zarejestruje i kupi bilet online może przeżyć swoją niezapomnianą morską przygodę. Bilet można też kupić w stacjonarnym punkcie na Targu Rybnym.

Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie zawarte przez miasta regionu Morza Bałtyckiego, którego inicjatorem jest niemiecki port Rostock. Sygnatariusze chcą wspólnie promować morskie dziedzictwa bałtyckiego regionu i wspierać tradycyjną żeglugę od portu do portu. W Baltic Sail zrzeszone są: Gdańsk, Kłajpeda, Rostock, Karlskrona, Nysted, Ryga i Szczecin. Organizują one każdego lata żeglarskie święta.

W sobotę z pewnością bardzo atrakcyjnie wyglądać będzie inscenizacja bitwy w Twierdzy Wisłoujście. Przyjechało na nią 200 rekonstruktorów. A w niedzielne południe widowiskowo parada żaglowców na Motławie. Warto przyjść odpowiednio wcześniej, żeby zająć dobre miejsce.


gdansk.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony