Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Ostatnie w sezonie spotkanie rodzinne na Sołdku

opublikowano: 07.06.2019
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Czy jest lepszy pomysł na rozpoczęcie wakacji niż wzięcie udziału w ostatnim Programie dla Rodzin w tym sezonie? 16 czerwca spotykamy się na naszym statku-muzeum, na "Sołdku"!

Nasz "Sołdek" ma 71 lat i pamięta czasy, gdy w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek w swoich ładowniach przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja statku ułatwiała ukrywanie "zakazanych dóbr" jak alkohol, papierosy czy kawę. - Zadaniem naszych gości będzie, kierując się tajemnymi znakami i wskazówkami, odnaleźć ukryte towary - opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - Wnętrza "Sołdka" to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę, W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na "Sołdku" to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu "Program dla rodzin" – To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – cieszy się Kamila Jezierewska, koordynatorka rodzinnego programu w NMM.

Informacje praktyczne: 16 czerwca 2019, godz. 11:00 (program trwa do 2 godzin)
Statek-muzeum "Sołdek"
Bilet (grupy max. 5-osobowe) – 20 PLN – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance
Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca do godz. 16:00
adres e-mail: k.jezierewska@nmm.pl


powrót do listy
Pełna wersja strony