Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Marynarze również wspierają WOŚP!

opublikowano: 13.01.2020
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Wczoraj, w całej Polsce i kilkunastu krajach za granicą odbył się 28. finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach a sztaby i wolontariusze - których było prawie 120 tys. - byli w niemal każdym zakątku Polski. Do grania z orkiestrą przyłączyli się równiez marynarze ze statku m/v Warsaw należącego do SMT Shipping. 

Jak poinformował dziś w nocy Dariusz Stefaniak, Crewing Manager SMT Ship Management & Transport Gdynia Ltd.: "U nas już jest po północy, ale na zachodniej półkuli jeszcze trwa niedziela i gra WOŚP. Właśnie zostałem upoważniony przez kapitana Jacka Błacha ze statku m/v Warsaw do przekazania darowizny 1920 PLN, którą to kwotę zebrała załoga tego statku, operująca na redzie Point Lisas, Trynidad i Tobago. Przesyłam dowód przelewu oraz zdjęcia statku".

Zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP pieniądze mają być przekazane na "polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

M/V Warsaw to jednostka należąca do związanego z polską gospodarką morską armatora SMT Shipping. Została zbudowana w 2012 r. w stoczni Jiangsu New Yangzijiang Shipbuilding Co. Ltd. w Jingjiang w Chinach. Charakteryzuje się długością 229 m i szerokością 32 m.

 

 


powrót do listy
Pełna wersja strony