Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Akwarium Gdyńskie otwarte dla zwiedzających

opublikowano: 22.05.2020
autor: sons ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Akwarium Gdyńskie zostało w piątek ponownie otwarte dla zwiedzających. Goście są zobowiązani do zachowania reżimu sanitarnego, m.in. do zakrywania ust i nosa.

W Akwarium Gdyńskim limitowana będzie liczba zwiedzających. Jak podano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, na ekspozycjach może przebywać jednorazowo maksymalnie 100 osób. Do odwołania zawieszona jest możliwość zwiedzania obiektu w zorganizowanych grupach oraz wypożyczania przewodników multimedialnych.

Goście są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z trwającym wciąż stanem zagrożenia epidemicznego – zachowania 2-metrowej odległości oraz do zakrywania nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży. W komunikacie podkreślono, że odsłanianie ust i nosa podczas zwiedzania będzie skutkowało wyproszeniem z budynku. Dzieci i dorośli powinni też pamiętać o dezynfekcji rąk.

Przedstawiciele Akwarium zachęcają do kupowania biletów przez internet. Można je nabyć najwcześniej 30 dni przed, a najpóźniej w dniu poprzedzającym wizytę. W dniu wizyty bilety można zakupić wyłącznie w kasie. Należy jednak pamiętać, że ich pula jest ograniczona.

"Jeśli kupujecie bilety w kasie Akwarium, rekomendujemy płatność kartą. Prosimy o nieprzekraczanie wyznaczonych linii, podczas dokonywania zakupu" – wskazano.

Akwarium Gdyńskie to placówka Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Gdyni. Można w nim podziwiać ponad 1500 zwierząt wodnych należących do około 250 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.(PAP)


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony