Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Minister Gróbarczyk spotkał się z przedstawicielami Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

opublikowano: 06.06.2019
autor: pc/MGMiŻś

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W siedzibie MGMiŻŚ w środę Minister Marek Gróbarczyk w śspotkał się z przedstawicielami Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Celem spotkania było omówienie sytuacji w obszarach potencjalnej współpracy branży hutniczej i sektorów wchodzących w zakres kompetencji MGMiŻŚ.

Przede wszystkim zwrócono uwagę na żeglugę śródlądową oraz przemysł stoczniowy. Przedstawiciele HIPH omówili potencjał branży hutniczej w Polsce, aktualną sytuację na rynku globalnym, europejskim i krajowym, a także zasygnalizowali przyszłe kierunki rozwoju branży.

W odniesieniu do relacji między branżą hutniczą, a  gospodarką morską i żeglugą śródlądową poruszono kwestie zastosowania produktów przemysłu hutniczego w realizacji inwestycji śródlądowych dróg wodnych. Omówiono również kwestie transportowe w kontekście przyszłego wykorzystania żeglugi śródlądowej.

Podczas spotkania zaprezentowano działania podejmowane w odniesieniu do Wisły i Odry. Ponadto krótko omówiono zagadnienia dotyczące aktywizacji przemysłu stoczniowego, wcześniej przekazane przedstawicielom pracowników i pracodawców branży hutniczej podczas spotkania właściwego dla niej zespołu trójstronnego.


powrót do listy
Pełna wersja strony