Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Krzysztof Senger p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

opublikowano: 11.01.2019
autor: pc ,  źródło:  PAP

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger został p.o. prezesa PAIH zdecydowała rada nadzorcza Agencji - poinformował w czwartek PAP Senger.

"Rada nadzorcza Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w środę powierzyła mi pełnienie obowiązków prezesa zarządu PAIH" - przekazał Senger.

Rada nadzorcza Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przyjęła w środę rezygnację Tomasza Pisuli i odwołała go z funkcji prezesa.

Jak czytamy na stronie internetowej PAIH, Krzysztof Senger pracuje w PAIH od 2016 roku, gdzie odpowiadał za bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Senger, ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w działalności międzynarodowej oraz finansowaniu inwestycji i zarządzaniu projektami. Ukończył Biznes Międzynarodowy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uzyskał również stopień doktora na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, specjalizując się w zagadnieniach związanych z ekonomią i polityką rozwoju.

W sektorze publicznym zdobył doświadczenie w budowaniu struktur i kierowaniu administracją w zakresie finansowania i zarządzania inwestycjami. W trakcie kariery zawodowej wielokrotnie odpowiadał za prowadzenie spraw i relacji z instytucjami szczebla międzynarodowego, centralnego, oraz lokalnego.

"Równolegle w latach 2004-2013 był niezależnym doradcą, pracując również za granicą np. w roli eksperta międzynarodowego, np. negocjacje umów o wolnym handlu z UE (the DCFTA). Uczestniczył w projektach międzynarodowych związanych z innowacyjnością, B+R" - czytamy.

Dodano, że w sektorze publicznym zdobył doświadczenie w budowaniu struktur i kierowaniu administracją w zakresie finansowania i zarządzania inwestycjami. Zaznaczono, że wielokrotnie odpowiadał za prowadzenie spraw i relacji z instytucjami szczebla międzynarodowego, centralnego, oraz lokalnego" - czytamy.


PAP
powrót do listy
Pełna wersja strony