Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości InterManager uruchamia Ligę Mistrzów Morskich

opublikowano: 22.05.2020
autor: sons/offshore-energy ,  źródło:  offshore-energy.biz

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

InterManager, międzynarodowe stowarzyszenie handlowe dla sektora zarządzania statkami i załogą, uruchomiło „Ligę Mistrzów Morskich” w celu uznania wysiłków repatriacyjnych przemysłu morskiego podczas COVID-19.

Maritime Champions League to strona internetowa, na której menedżerowie statków mogą dzielić się swoimi osiągnięciami i liczbami w zakresie repatriacji załóg.

Jak powszechnie informowano, marynarze doświadczają bezprecedensowego kryzysu w wyniku pandemii COVID-19, ponieważ nie byli w stanie przeprowadzić zmian w załogach, a niektórzy z nich utknęli na pokładach statków na znacznie dłużej, niż pierwotnie planowano.

Zdaniem stowarzyszenia, głównym czynnikiem napędowym dla stworzenia tej inicjatywy było przekazanie społeczeństwu informacji od właścicieli statków i kierowników załóg, którzy pracowali nad ułatwieniem zmian załogi podczas pandemii.

„Zarówno prasa głównego nurtu, jak i prasa morska nadal malują ponury obraz branży żeglugowej, podważając ogromne wysiłki podejmowane przez wielu menedżerów statków i załóg, co powoduje przykrość i demotywację wśród społeczności żeglugi morskiej” - wyjaśniło stowarzyszenie.

„Niektórzy menadżerowie statków czynią ogromne postępy, a niektórym udało się zmienić sytuację jedynie garstki marynarzy, ale każda pomoc jest ważna” - powiedział kapitan Kuba Szymański, Sekretarz Generalny InterManager.

„InterManager uważa, że ​​musimy nagradzać tych, którzy - zamiast po prostu rozmawiać - podwinęli rękawy i od razu zaczęli szukać sposobów repatriacji personelu morskiego i marynarzy.

„Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przekaże jasny komunikat wszystkim zainteresowanym stronom z branży, że przemysł morski nie zapomniał o swoich marynarzach oraz że jesteśmy gotowi i jesteśmy w stanie przeprowadzić zmiany w załodze."

„Tabela Ligi Mistrzów Morskich będzie również wyszczególniać narodowości tych, którzy zostali uwolnieni ze statków, i pokaże wysiłki administracji krajowych oraz ich gotowość do współpracy. Ma być także inspiracją dla tych, którzy są jeszcze w fazie planowania, a nie tylko chowają się pod biurokratyczną kołdrą.

„Pracując wspólnie, możemy połączyć nasze zasoby w celu zmian załogi i osiągnąć znacznie więcej, niż moglibyśmy sami”.

„Mamy nadzieję, że posłuży to za inspirację dla tych, którzy wciąż ociągają się z działaniami, i zapewni społeczności morskiej potrzebny spokój ducha, ponieważ ​​mają poparcie całego przemysłu”.


offshore-energy.biz
powrót do listy
Pełna wersja strony