Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Alan Aleksandrowicz nowym zastępcą prezydenta Gdańska

opublikowano: 15.04.2019
autor: pc

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w poniedziałek przedstawiła nowego zastępcę. Został nim Alan Aleksandrowicz, który od wielu lat związany jest z gdańskim samorządem. Aktualnie jest prezesem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Obowiązki zastępcy prezydenta pełnić będzie od 6 maja.

– Nasza drużyna to mieszanka doświadczenia i miłości do Gdańska. Alan Aleksandrowicz całe swoje życie zawodowe związał ze służbą publiczną na różnych szczeblach – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – To on wymyślił i stworzył Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego. Ma spojrzenie osoby, która z jednej strony zna procedury i przepisy, a z drugiej wie, czego oczekują przedsiębiorcy, inwestorzy i pracownicy.

Alan Aleksandrowicz jest z wykształcenia prawnikiem. Funkcję prezesa zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA) pełni od 2009 roku.

Był m.in. naczelnikiem oraz wicedyrektorem Wydziału Polityki Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, a także wicedyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W latach 1999-2003 pełnił funkcję wicekonsula Konsulatu Generalnego RP w Chicago, gdzie kierował działem prawnym.

Swoją karierę zawodową zaczynał w 1994 r. w Sejmiku Samorządowym Województwa Gdańskiego pracując w Ośrodku Doradztwa i Ekspertyz wspomagającym władze gmin w sprawach prawnych głównie związanych z procesami komunalizacji oraz w sprawach z zakresu kontaktów międzynarodowych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe w Centrum Integracji Europejskiej i na Wydziale Zarządzania UG. Jest współtwórcą oraz absolwentem Amerykańskiej Szkoły Prawa – wspólnej inicjatywy Wydziału Prawa i Administracji UG oraz IIT Chicago-Kent College of Law.

Jest członkiem rad nadzorczych Gdańskich Usług Komunalnych Sp. z o.o. i Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Starter) oraz wiceprzewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Pomorskiego w Chinach.


powrót do listy
Pełna wersja strony