Gospodarka Morska Portal branżowy

Wideo Ostatni w tym sezonie wycieczkowiec zawinął do Portu Gdańsk

opublikowano: 30.12.2017

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Saga Sapphire w Gdańsku. Luksusowa jednostka zacumowała przy Terminalu Promowym Westerplatte w piątek. To ostatni wycieczkowiec w tym sezonie w gdańskim porcie i pierwszy, który spędził tam dwa dni.

Statek pasażerski Saga Sapphire ma 199 m długości, 28 m szerokości, 8,4 m zanurzenia oraz 37 049 GT. Został zbudowany w niemieckiej stoczni Bremer Vulkan Werft w 1981 r. Jego pierwszym właścicielem był Hapag-Lloyd. Obecnie operatorem jednostki jest Saga Cruises – to jego największy wycieczkowiec.

Statek pływa pod maltańską banderą głównie między brytyjskimi wyspami, norweskimi fiordami oraz po Morzu Śródziemnym i na Wyspy Kanaryjskie. Operator Saga Cruises oferuje także transatlantyckie wyprawy do Kanady i Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych oraz na Karaiby. Obecnie trwa 18 dniowy rejs „A Scandinavian Christmas”, który rozpoczął się w Southampton w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie zarówno Boże Narodzenie, jak i Nowy Rok świętują na morzu. Na pokładzie wycieczkowca, oprócz Gdańska, odwiedzili Oslo, Kopenhagę i Göteborg. Sylwestra spędzą w Sztokholmie, a rejs zakończą 7 stycznia ponownie w Southampton. Na taki sposób spędzania wolnego czasu decyduje się coraz więcej osób.
 
Saga Sapphire ma łącznie 12 pokładów i 374 kabiny obsługiwane bezpłatnie przez całą dobę przez specjalny serwis. Na pokład statek zabiera 415-osobową załogę oraz 706 pasażerów, dla których przygotowano liczne atrakcje. To m.in.: biblioteka, sklepy, restauracje, bary, basen, kino, mini-golf i spa.

W tym sezonie wycieczkowce zawijały do Gdańska aż 67 razy. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku – w Porcie Gdańsk padł zatem kolejny rekord. Najczęściej, bo aż 22 razy, gościł on statki armatora Viking Cruises. Nowoczesne siostrzane wycieczkowce – Viking Star, Viking Sky i Viking Sea – były największymi jednostkami, jakie w tym roku zawinęły do nabrzeży portu. Kolejne zobaczymy już za kilka miesięcy.

Pełna wersja strony