Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Szykuje się trzeci przetarg na statki dla Urzędu Morskiego

opublikowano: 12.09.2017
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił już trzeci przetarg na budowę dwóch statków wielozadaniowych. Poprzednie przetargi zostały unieważnione z powodu braku dobrych ofert.

Kwota przetargu wynosi 230 mln zł. Oferty mają być złożone do 20 października.

- Były już dwa przetargi, teraz będzie trzeci. Zakładam, że ten trzeci będzie już skuteczny. Niestety poprzednie dwa postępowania musiały zostać unieważnione ze względu na kwotę ofert, które zostały złożone. One po prostu przekraczały środki, które mamy dostępne. Jeszcze raz przejrzeliśmy projekt, dokonaliśmy pewnych modyfikacji i zakładamy, że teraz musi się udać – powiedział w Radiu Szczecin Dyrektor urzędu Wojciech Zdanowicz

Nowe statki mają zastąpić stare jednostki. To są jednostki wielozadaniowe, które mają zastąpić użytkowane obecnie przez Urzędy Morskie w Szczecinie i Gdyni stare statki - Planeta i Zodiak - zbudowane jeszcze w latach 70.

Nowe statki będą służyły głównie do łamania lodu na Bałtyku. Dodatkowo będą służyły do stawiania oznakowania nawigacyjnego na morzu jako jednostki strażackie, a także do zwalczania zanieczyszczeń na polskich obszarach morskich.


powrót do listy
Pełna wersja strony