Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Największy Rotortug na świecie ochrzczony!

opublikowano: 29.01.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W czwartek, 18 stycznia, odbyła się ceremonia nadania imienia największemu Rotortugowi, ART 100-46 RT Raven. Statek będzie obsługiwany przez KT Maritime Services Australia Pty Ltd z siedzibą w Perth.

RT Raven został zbudowany zgodnie z projektem Roberta Allena. Jest dostosowany do potrzeb użytkownika, ma długość 46 metrów i uciąg 100 ton, wykonany w technologii Bollard. Raven został zaprojektowany i przystosowany do operacji na Morzu Timorskim, 500 km na północny zachód od Darwin i 250 km na południe od Timoru Wschodniego. RT Raven ma spełnić unikalne wymagania w zakresie usług morskich, które obejmują cumowanie tankowców i obsługę operacji, w tym awaryjne reagowanie.

Dr Lars Seistrup z Albwardy Damen, który był gospodarzem ceremonii, skomentował: "Jest to specjalny statek z wielu powodów. To największy kiedykolwiek zbudowany Rotortug, jest również jednym z najpotężniejszych holowników jakie kiedykolwiek zbudowano w ZEA. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku końcowego, który jest konsekwencją bliskiej współpracy i pracy zespołowej z klientem"

Damen Shiprepair & Conversion (DSC) ma ogólnoświatową sieć szesnastu stacji naprawczych i przebudowujących, z których 12 znajduje się w północno-zachodniej Europie. W stoczniach znajduje się ponad 50 pływających i (krytych) doków, z których największy ma wymiary 420 x 90 metrów. Projekty obejmują zarówno najmniejsze proste naprawy, konserwację klasy, jak i kompleksowe remonty oraz pełną konwersję dużych obiektów offshore. DSC wykonuje rocznie około 1350 prac naprawczych i konserwacyjnych, zarówno na stoczniach, jak iw portach oraz podczas podróży


powrót do listy
Pełna wersja strony