Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Kolejna firma przewozowa zamawia gigantyczne kontenerowce

opublikowano: 12.01.2018
autor: dk

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Hyundai Merchant Marine (HMM) ogłosił plan zamówienia serii olbrzymich kontenerowców o nośności ponad 22 tysięcy TEU.

Koreański przewoznik dołączy do klubu posiadaczy największych kontenerowców na świecie. Do obecnych lub przyszłych użytkowników takich statków należą takie firmy jak CMA CGM i MSC. Popyt na wieksze statki jest spowodowany rosnącymi potrzebami przewozowymi, oraz koniecznością dostosowanie się do nowych regulacji dotyczących ograniczenia emisji do środowiska szkodliwych substancji. Wprowadzane przez IMO przepisy wchodza w życie od 2020 roku.

Tegoroczne zamówienia HMM obejmują obecnie 5 tankowców klasy VLCC, oraz dwa kontenerowce o noścności 11 tysięcy TEU. Jak mówi w rozmowie z "Lloyd's" prezes firmy - Yoo Chang-keun, zamówienie nowych statków jest konieczne w związku z planami podwojenia do 2022 roku tonażu własnej floty, co ma uczynić ją jeszcze bardziej konkurencyjną na światowych rynkach. Wedle deklaracji prezesa HMM, po okresie kryzysu druga połowa 2017 roku ustabilizowała pozycję przedsiębiorstwa na światowych rynkach i pozwoliła na zaplanowanie dalszej ekspansji.

Hyundai Merchant Marine jest największą morską spółką przewozową Korei Południowej i 13 taką firmą na świecie. Przejęła pałeczkę pierwszeństwa od Hanjin Shipping, firmy która ucierpiała w wyniku kryzysu z 2016 roku.


Czytaj także:

powrót do listy
Pełna wersja strony