Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Śmiertelna choroba nie była w stanie pokonać jej pasji! (wideo)

opublikowano: 12.02.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

To historia o wielkości marzeń. Pewna Australijka dowiedziała się, że jest chora na nieuleczalną formę nowotworu. Postanowiła jednak wykorzystać swój czas na to, co kocha najbardziej - nurkowanie na rafach koralowych, poznawanie życia oceanu i walkę o lepsze wodne środowisko.

Jak mówi o sobie PT (to jej pseudonim): "Jestem prawdziwą syrenką, pisarką, podwodnym fotografem i kamerzystą. Nurkowałam już ponad 790 razy. Mój onkolog zdiagnozował u mnie niewyleczalny nowotwór.  Ale o ile wiem, wszyscy umrą kiedyś (po prostu nie mam luksusu odmowy). Więc równie dobrze możemy wykorzystać wszystkie dni, które mamy, a nie lamentować nad tymi, których nie mamy, prawda?"


Australijka dzieli się więc oceanem z całym światem i pokazuje jak żyć pełnią życia nawet w obliczu choroby. Założyła również fundację Project Banjo, która zajmuje się uświadamianiem społeczeństwa w jaki sposób niszczone są rafy koralowe, dlaczego ginie tyle płaszczek i jak można temu zapobiec. 


PT mieszka w Melbourne i zazwyczaj nurkuje przy Półwyspie Mornington. Uwielbia też nurkować w takich miejscach jak Wielka Rafa Koralowa, Vanuatu, Fidżi, Wyspy Salomona, Indonezja, Malediwy i Filipiny.

Jej profil na fb można śledzić tu: https://www.facebook.com/Rays-Awareness-168992960290905/


Pasja silniejsza niż choroba:

powrót do listy
Pełna wersja strony