Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Lodowata kąpiel i marsz dla lasu

opublikowano: 13.03.2018
autor: ew ,  źródło:  gdynia.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Najbliższa niedziela stanie pod znakiem troski o trójmiejskie lasy. To również okazja, by wyjść z domu i zamanifestować swoje wsparcie dla fauny i flory Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Starzy i młodzi mogą wziąć udział w projekcie „Rajd i Morsowanie dla lasu”.

- Niepokoi nas sytuacja, że Trójmiejski Park Krajobrazowy jest traktowany jak las gospodarczy. Wykorzystuje się go maksymalnie, bo niestety sama nazwa nie obliguje nikogo do tego, żeby ten park chronić bardziej. Wielu przyrodników i działaczy zwraca uwagę na ten problem od lat – tłumaczy Mateusz Kozielecki z ruchu społecznego LoveLasy.

Wydarzenie jest podzielone na 3 części: oficjalną i dwa poprzedzające ją marsze.


Szlak pierwszy – start na skrzyżowaniu ulicy Chylońskiej i Morskiej o godzinie 8.00. Trasa wiedzie przez Trójmiejski Park Krajobrazowy i wynosi ok. 10 km.
Szlak drugi – start z przystanku autobusowego CH Klif w Orłowie o godzinie 9.30. Wynosząca ok. 5 km trasa pokrywa się z żółtym szlakiem PTTK i poprowadzi uczestników brzegiem morza.
Część oficjalna – O godzinie 12.00 spotkanie na plaży przy chatce gdyńskich morsów w pobliżu Polanki Redłowskiej. Organizatorzy przygotowali pogadanki o ochronie lasów, a po nich wspólne morsowanie i pamiątkową fotografie. A na zakończenie ognisko, poczęstunek i rozdanie symbolicznych nagród za najbardziej pomysłowe stroje.

- Mamy olbrzymią nadzieję, że mieszkańcy Gdyni i nie tylko przyjdą zobaczyć jak morsujemy - zachęca Kozielecki. - Chcemy rówież, żeby nasza akcja na stałe zapisała się w gdyńskim kalendarzu imprez – dodaję.

Więcej na temat ochrony lasów znajdziecie na stronie ruchu społecznego LoveLasy.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka, Fundacja Fly i ruch społeczny LoveLasy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


gdynia.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony