Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Zobacz niesamowity timelapse z rejsu tankowca Szlakiem Arktycznym (wideo, foto)

opublikowano: 13.02.2018
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Tuż po oddaniu do służby w zeszłym miesiącu, gazowiec LNG Eduard Toll armatora Teekay przebył swój pierwszy rejs z rosyjskiego terminalu Sabetta do francuskiego Montoir przez Szlak Arktyczny.

Rejs był ważnym wydarzeniem dla żeglugi w Arktyce, ponieważ po raz pierwszy statek dokonał niezależnego rejsu, bez wsparcia lodołamacza, o tej porze roku. Załoga statku uchwyciła timelapse z tej podróży.

Eduard Toll jest czwartym z 15 tankowców LNG budowanych dla rosyjskiego projektu Jamał LNG o wartości 27 miliardów dolarów i pierwszego z sześciu należących do Teekay, które zostały zlecone w celu obsługi projektu.

- To był znaczący kamień milowy dla żeglugi w Arktyce, ponieważ po raz pierwszy statek żeglugowy wykonał niezależne przejście, bez wsparcia lodołamacza, o tej porze roku - powiedział Teekay w komunikacie prasowym wydanym w tym tygodniu.

- Pomyślna pierwsza żegluga tą trasą to dopiero początek. Eduard Toll, a w przyszłości też inne nasze tankowce, będą regularnie pływać do terminalu Jamał LNG - powiedział Mark Kremin, prezes i dyrektor generalny Teekay Gas Group Ltd.

Więcej zdjęć z historycznej podróży tankowca można zobaczyć tutaj.


:

powrót do listy
Pełna wersja strony