Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Wielka Brytania: kierowca ryzykował życiem żeby zdążyć na prom

opublikowano: 31.08.2016
autor: MN ,  źródło:  promyskat.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Sąd w Wielkiej Brytanii zajął się przypadkiem kierowcy, który ryzykował życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego, chcąc zdążyć na prom. Pędził ponad 200 km/h. Na prom nie dotarł, zapłaci grzywnę w wysokości 150 funtów.

15 czerwca Habib Malik z Birmingham wyruszył swoim samochodem w podróż do Holyhead, skąd dalej promem planował popłynąć do Dublina. Jadąc swoim BMW, zorientował się, że może nie zdążyć do Holyhead na czas. W związku z tym postanowił mocniej docisnąć pedał gazu.

Jak się później okazało, 48-latek pędził z prędkością blisko 210 km na godzinę. W miejscu, w którym dokonano pomiaru jego prędkości, przekraczał dopuszczalny limit o 122 kilometry na godzinę. Podczas rozprawy wyjaśniał, że jedyną przyczyną, dla której w sposób tak drastyczny sposób przekroczył dopuszczalną prędkość, była wola zdążenia na prom odpływający z Holyhead.

Mężczyzna wyraził przed sądem skruchę, przyznając, że jego zachowanie było nieakceptowalne i niewybaczalne. Dodał, że jego argumenty były absurdalne i że czuje się zawstydzony całą sytuacją.

Za złamanie przepisów sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów przez 56 dni oraz ukarał go grzywną w wysokości 150 funtów (ok. 770 złotych).

Z Holyhead do Irlandii można dotrzeć promami Stena Line oraz Irish Ferries. Obaj armatorzy oferują z angielskiego portu aż 10 rejsów dziennie. Tym bardziej tłumaczenie niefrasobliwego kierowcy uznać należy za irracjonalne.


promyskat.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony