Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Terminal Promowy w Gdyni – pierwszy etap prac na ukończeniu

opublikowano: 14.02.2018
autor: ew ,  źródło:  port.gdynia.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Port Gdynia, który ma ambicje bycia liderem usług promowych w regionie, poinformował właśnie o postępach prac przy budowie nowego terminalu.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Inwestycje prowadzone  w Porcie Gdynia  są dowodem naszej determinacji w konsekwentnej  realizacji przyjętej przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Strategii rozwoju Portu.

Wsłuchujemy się w potrzeby naszych kontrahentów i w ramach przewidzianego harmonogramu rozwojowego Portu Gdynia dostosowujemy naszą ofertę do ich potrzeb i wymagań. Budowa nowego publicznego terminalu promowego to inwestycja umożliwiająca rozwój Autostrady Morskiej Gdynia – Karlskrona . Chcemy być liderem usług promowych w regionie, dlatego też musimy i będziemy inwestować w infrastrukturę portową.

3200 ton - ilość dotychczas  usuniętego gruzu - bardzo dobrze obrazuje skalę prowadzonych prac przy budowie nowego terminalu promowego na nabrzeżu Polskim."

Prace przy budowie nowego terminalu rozpoczęły się w styczniu a zakładany koszt inwestycji brutto wynosi ponad 200 mln złotych.


port.gdynia.pl
powrót do listy
Pełna wersja strony