Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Rok 2017 rekordowy dla Portu Gdynia

opublikowano: 10.01.2018
autor: mk

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Port Gdynia w 2017 roku  przeładował rekordowe 21 225 mln ton ładunków – jest to prawie o 9 procent więcej niż w roku 2016. W zakresie dynamiki wzrostu ładunków, w okresie od stycznia do grudnia 2017, Port Gdynia jest jednym z liderów wśród polskich portów rejonu Morza Bałtyckiego.

Wśród masy ładunków przeładowywanych w gdyńskim porcie na szczególna uwagę zasługuje ponad 40 procent więcej węgla i koksu oraz prawie 40 procent więcej ropy i ropopochodnych w porównaniu do 2016 roku. W 2017 roku w Porcie Gdynia  przeładowano także więcej kontenerów, rudy i drewna  oraz drobnicy.

- Znakomite wyniki przeładunkowe, jakie  osiągnęliśmy za rok 2017 najlepiej świadczą o doskonałej kondycji  Portu Gdynia - podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. –Osiągnięty rekord przeładunkowy to efekt dobrej obsługi statków zawijających do gdyńskich portowych  terminali  i racjonalnego działania menedżerów oraz efektywnej pracy gdyńskich dokerów. Mam nadzieję, iż rok 2018 będzie równie udany, tym bardziej, iż rozpoczęliśmy  budowę nowej portowej obrotnicy, która ułatwi  przyjmowanie wielkich oceanicznych statków. Kolejna inwestycja, która przyczyni się do jeszcze lepszej pozycji  Portu Gdynia wśród polskich portów morskich to rozpoczęta już budowa nowego publicznego terminalu promowego…

Koniec 2017 roku i początek roku 2018 to bardzo pracowity czas w Porcie Gdynia. I tak w ramach programu Port Gdynia 2030, trwają obecnie intensywne prace nad jednym z najważniejszych zadań jakim jest budowa nowej obrotnicy, która powinna być gotowa do obsługi większych statków, w tym przede wszystkim kontenerowców, w drugim kwartale 2018 roku.


powrót do listy
Pełna wersja strony