Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Prom Copernicus zacumował w Szczecinie

opublikowano: 29.01.2018
autor: ew

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

W sobotę, przy nadbrzeżu Bułgarskim, zacumował nowy nabytek firmy Euroafrica. Jest to używana jednostka z 1995 roku i ma zastąpić prawie dwa razy starszego i mniejszego „Kopernika”, pływającego na linii Świnoujście-Ystad.

 Copernicus to siostrzana jednostka do promu Galileusz, należącego do Euroafricy. Ma 150 m długości i może pomieścić około 100 pasażerów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni, zostanie ustalony zakres prac modernizacyjnych oraz zostanie wybrana stocznia, która je wykona. Wiadomo na pewno, że należy dostosować rampę rufową do wymogów świnoujskiego terminalu a także że zostaną dobudowane kabiny.

Nowy prom został kupiony przez firmę Euroafrica Shipping Lines 28 grudnia ostatniego roku od włoskiego armatora. Jest to używany statek, zbudowany w 1995 roku, czyli podobnie jak prom „Polonia”, który wciąż jest uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych na Bałtyku. Copernicus planowany jest jako zastępca dla promu Kopernik, pływającego na linii Świnoujście-Ystad w barwach Unity Line (operatora promowego z grupy Polskiej Żeglugi Morskiej).


Jednostka zostanie zmodernizowana i dostosowana do potrzeb nowego właściciela. To m.in. dodanie na zakupionym statku steru strumieniowego na dziobie i dobudowanie kabin.

Czytaj więcej: http://infoship.pl/-copernicus-nowy-prom-na-linii-ze-swinoujscia-do-szwecji_more_101571.html

 


powrót do listy
Pełna wersja strony