Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości HMM zacznie zamawiać megakontenerowce już od przyszłego miesiąca

opublikowano: 13.02.2018
autor: PMK

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Południowokoreański armator Hyundai Merchant Marine (HMM) zamierza zamówić nawet 20 megakontenerowców począwszy od marca od tego roku – podają koreańskie media.

Zamówienia mają być częścią rządowego programu Korei Południowej, który ma wesprzeć finansowo budowę do 50 statków dla rodzimych armatorów.

Koreańskie ministerstwo ds. oceanów i rybołówstwa ma przedstawić swój pięcioletni plan odbudowy przemysłu okrętowego jeszcze w tym miesiącu. Komitet Założycielski Koreańskiej Korporacji Promocji Morskiej zacznie udzielać wtedy wsparcia finansowego.

MM zdecydowało się także budować pięć tankowców VLCC o nośności 300 tys. dwt w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) z opcją zamówienia kolejnych 5 jednostek. Inwestycja jest warta 418,9 mln dolarów. Mają być dostarczone w pierwszej połowie 2019 roku.

Hyundai Merchant Marine (HMM) ogłosił także plan zamówienia serii olbrzymich kontenerowców o nośności ponad 22 tysięcy TEU.

Koreański przewoźnik dołączy do klubu posiadaczy największych kontenerowców na świecie. Do obecnych lub przyszłych użytkowników takich statków należą takie firmy jak CMA CGM i MSC. Popyt na wieksze statki jest spowodowany rosnącymi potrzebami przewozowymi, oraz koniecznością dostosowanie się do nowych regulacji dotyczących ograniczenia emisji do środowiska szkodliwych substancji. Wprowadzane przez IMO przepisy wchodza w życie od 2020 roku.

Hyundai Merchant Marine jest największą morską spółką przewozową Korei Południowej i 13 taką firmą na świecie. Przejęła pałeczkę pierwszeństwa od Hanjin Shipping, firmy która ucierpiała w wyniku kryzysu z 2016 roku.


powrót do listy
Pełna wersja strony