Gospodarka Morska Portal branżowy

Wiadomości Zmiana w dowództwie Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej

opublikowano: 13.06.2018
autor: pc/gdynia.pl

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Po 39 latach służby kmdr Tadeusz Drybczewski żegna się z mundurem i zdaje obowiązki Dowódcy BLMW, którą dowodził od 2011 roku. Jego obowiązki przejął kmdr Jarosław Czerwonko - dotychczasowy zastępca.

- Dobiegła końca moja służba wojskowa. Żegnam się z mundurem. Moja służba związana była z morzem i lotnictwem morskim. Praca tutaj dała mi wiele satysfakcji. Na swojej żołnierskiej drodze spotkałem wielu znakomitych nauczycieli, dowódców, współpracowników oraz podwładnych – mówi kmdr Tadeusz Drybczewski. - Ostatnie 6 lat i 9 miesięcy spędziłem dowodząc Gdyńską Brygadą Lotnictwa Marynarki Wojennej. Cieszę się, że w mojej karierze dostąpiłem tego zaszczytu – podkreślił.
 
Na lotnisku w Gdyni Babich Dołach, w obecności przełożonych i podwładnych oraz zaproszonych gości, kmdr Tadeusz Drybczewski wykonał pożegnalny lot. Następnie, w trakcie uroczystej zbiórki stanów osobowych Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przekazał obowiązki swojemu następcy.
 
- To jeden z najlepszych dowódców jakich mieliśmy. Oficer, od którego ja również się uczyłem. Związał się z morzem i Marynarką Wojenną i pokochał ten rodzaj sił zbrojnych. Zawsze tworzył pozytywny wizerunek wojska i atmosferę służby w jednostce wojskowej - mówi gen. broni Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.
 
W imieniu mieszkańców Gdyni za służbę i poświęcenie podziękowali: Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni oraz Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.


powrót do listy
Pełna wersja strony